News

Argentina legalizes cannabis cultivation for patients

Президент Аргентини Альберто Фернандес у четвер випустив указ, який дозволяє пацієнтам вирощувати коноплі вдома. Ба більше, постачальники страхових послуг покривають витрати на медичні коноплі, аптекам дозволяють продавати олії та препарати, отримані з конопель – повідомляє New York Times.


Аргентина легалізувала медичні коноплі в 2017 році, але активісти заявляють, що закон був настільки суворим, що робив медичну коноплю недоступною для пацієнтів. Згідно з новими правилами, індивідуальні ліцензії на вирощування базуватимуться на медичних потребах пацієнтів. Тих, хто вирощує продукцію без ліцензії, все одно чекає покарання у в'язниці від чотирьох до 15 років. Закон дозволяє третім особам проводити культивування для пацієнтів, які не в змозі зробити це самостійно.


Міністр охорони здоров'я Аргентини Гінес Гонсалес Гарсія заявив, що реформи замінюють нелегальний ринок країни "контролем якості, який є ключовим у всіх медичних виробах, особливо тих, що надаються дітям".


Валерія Салех, голова промедичної канабіс-організації Mamá Cultiva, заявила, що активісти і пацієнти наполягають на домашньому вирощуванні з часу прийняття закону 2017 року. Вона додала, що пацієнти незаконно вирощували коноплю, незважаючи на заборону.


Ми більше не будемо вважатися злочинцями за пошук кращої якості життя для себе та своїх близьких". – повідомила пані Салех видданню NY Times

У липні аргентинські чиновники оголосили, що рухатимуться до реформ медичних конопель – зокрема, безкоштовний доступ до препаратів з конопель для деяких груп пацієнтів. Втім, законодавці не розглядають можливості широкої легалізації.

У 2017 році сусідній Уругвай дозволив дорослим громадянам і медичне, і рекреаційне вживання, ставши першою країною в світі, що повністю легалізувала канабіс.

World Law